DPÜYÖS 2017 - Başvuru Kılavuzu

 

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ
2017 YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ
BAŞVURULARI ve YABANCI UYRUKLU
ÖĞRENCİ SINAVI
HAKKINDA DUYURU

BAŞVURUNUZU YAPMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ
SINAV 25 MAYIS 2017 TARİHİNDE SAAT 10:30'da YAPILACAKTIR

 

1. Aynı aday birden fazla e-mail adresi ile başvuru yapamaz. Yapılması halinde başvurusu geçersiz sayılacaktır.

2. Sınava girmek isteyen adaylar başvurularını 06 Mart - 18 Mayıs 2017 tarihleri arasında tamamlamak durumundadırlar. Başvuru ve sınav takvimi ile ilgili bilgilere ulaşmak için lütfen TIKLAYINIZ.

3. Adaylar başvurularını internet ortamı üzerinden yapmak durumundadırlar. Posta yolu veya elden yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

3. Üniversitemizce kabul edilen puan türlerinin hesaplanması sitemizde verilmiştir. Lütfen inceleyiniz.

4. Eksik veya yanlış bilgi verilmesi durumunda aday öğrencinin başvurusu geçersiz sayılacaktır.

5. Gerektiğinde aday ile iletişime geçilmesi için e-mail üzerinden yazışmalar yapılacak ve gerekli olan diğer evraklar da adaylara e-mail yoluyla iletilecektir. Bu nedenle kullanılan e-mail adreslerinin aktif olmasına özen gösterilmelidir.

6. Adayların kullanmış oldukları telefon numaraları da doğru olmalıdır. Telefon ile de iletişime geçilmesi gereken durumlar olduğu taktirde adaya ulaşılmalıdır.

7. Sınav ve Değerlendirme İşlemleri Ücretleri Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacaktır. ( Hesap hakkındaki bilgilere ulaşmak için Lütfen Tıklayınız) Sınav ve Değerlendirme İşlemleri Değerlendirme ücretinizi yatırırken açıklama kısmına sistem tarafından size tanımlanan aday numaranızı da belirtmeniz gerekmektedir. Bankanın size vermiş olduğu dekontu da lütfen saklayınız. Sınav ve Değerlendirme İşlemleri Ücretinin iadesi yapılmamaktadır bu yüzden lütfen Yönerge, kılavuz ve diğer bilgilendirici sayfaları okuyunuz ve başvuru uygunluğunuzdan emin olunuz.

8. 18 Mayıs 2017 - 25 Mayıs 2017 tarihleri arasında adaylara sınav giriş belgesi gönderilecektir.

9. Sınav eş zamanlı olarak  diğer ülkelerde/merkezlerde de yapılacaktır. Bu merkezler hakkında gerekli detaylar en kısa zamanda web sitemizde duyurulacaktır.

10. Tercihleri arasında Güzel Sanatlar Fakültesi'nden veya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan bölümler olan adaylar; DPÜYÖS'e ve Özel Yetenek Sınavları'na da girmek durumundadırlar. ÖZel Yetenek Sınavları 25 Mayıs 2017 tarihinde Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde saat 14.00'da ve Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nda saat 16.00'da yapılacaktır.

11. DPÜYÖS'e başvuru yapmadan önce Dumlupınar Üniversitesi Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Yönerge'yi mutlaka okuyunuz.

12. Sınav İçeriği hakkında bilgi almak için Lütfen TIKLAYINIZ.

Son Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, Cuma