2017 Yedek Yerleştirilen Adaylar Hakkında

 

YERLEŞME SONUCUNUZU ÖĞRENMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

KAYIT YAPTIRMAYA HAK KAZANAN YEDEK ADAYLAR

(listedeki bölümlere yedek olarak yerleştirilen adaylar kayıtlarını belirtilen tarihler arasında yaptırmalıdır)

- İNGİLİZ DİLİ VE EDEBİYATI (1. yedek aday)

- İKTİSAT (1. yedek aday)

- SİYASET BİLİMİ VE ULUSLARARASI İLİŞKİLER (1. yedek aday)

- ULUSLARARASI TİCARET VE FİNANSMAN (1. yedek aday)

- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ (2. ÖĞRETİM) (1. yedek aday)

- ELEKTRİK ELETRONİK MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- ELEKTRİK ELETRONİK MÜHENDİSLİĞİ (2. ÖĞRETİM) (1. yedek aday)

- ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ (2. ÖĞRETİM) (1. yedek aday)

- İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ (2. ÖĞRETİM) (1. yedek aday)

- JEOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- MADEN MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ (2. ÖĞRETİM) (1. yedek aday)

- MALZEME BİLİMİ VE MÜHENDİSLİĞİ (1. yedek aday)

- TIP FAKÜLTESİ (1. yedek aday)

- EBELİK (1. yedek aday)

- FİZYOTERAPİ VE REHABİLİTASYON (1. yedek aday)

- HEMŞİRELİK (1. yedek aday)

 

KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

ÖĞRENİM ÜCRETLERİ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

1) Diploma Denklik Belgesi: Ortaöğretim (Lise) Diplomasının, Türk Liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (ya da T.C. Büyükelçiliğinden ve Konsolosluklarından) veya Üniversitelerarası Kurul’dan alınabilecek belge.

2) Diploma: Lise diplomasının aslı ve çevirisi (Türkiye Büyükelçiliği ya da Konsolosluğundan onaylı olmalıdır. T.C. Noterlerinden onaylı Diplomalar da geçerlidir).

3) Not Durum Belgesi (Transkript): T.C. Büyükelçiliği ya da Konsolosluğundan onaylanmış sureti (Transkriptin ülkelerindeki T.C. Büyükelçiliği ya da Konsolosluğundan Türkçeye çevrilmiş onaylı kopyasının da transkripte eklenmesi gerekir). T.C. Noterlerinden onaylı Not Durum Belgeleri de geçerlidir.

4) Sınav Sonuç Belgesi: Sınav Sonuç Belgesinin aslı, Uluslararası sınav sonuç belgelerinin Ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği ya da Konsolosluğundan onaylanmış aslı ve Türkçe çevirisi, Türkiye’deki diğer Üniversiteler tarafından yapılan Üniversitemizce tanınan sınavlar için, sınavı yapan Üniversite tarafından düzenlenmiş, onaylı belge (imzalı ve mühürlü sınav sonuç belgesi). Evrak üstünde doğrulama kodu varsa ve doğruluğu tespit edilebiliyorsa imzalı ve mühürlü olmasına gerek yoktur.

5) Pasaportun Türkçeye çevrilmiş, noter veya T.C. Büyükelçiliğinden onaylı fotokopisi

6) Banka Dekontu: Katkı Payı ve diğer kayıt giderleri için öngörülen ücretin ilgili hesaplara yatırıldığını gösteren banka dekontu. Öğrenci İşlerine kayıt olduktan sonra yatırılmalıdır. Lütfen Öğrenci İşlerinden bilgi alınız.

7) Öğrenim Vizesi: T.C. Büyükelçiliği’nden alınacaktır. (Mavi Kartlılar ve T.C. vatandaşları hariç) Öğrenim Vizesinin kalktığı ülkelerden gelen adaylar bunu kayıt esnasında belirtmek durumundadırlar.

8) Varsa Uluslararası geçerliliği olan, Yabancı Dil belgesinin T.C. Büyükelçiliği ya da Konsolosluğundan onaylı sureti

9) Varsa Türkçe dil düzeyini gösterir belge: Bu belge T.C. Üniversitelerine bağlı Türkçe Öğretim Merkezlerinden (TÖMER) veya Yunus Emre Enstitülerinden alınmış olması gerekmektedir. (Türkçe eğitim veren liselerden mezun olmuş adaylar hariç) Geçerli bir Türkçe Yeterlilik Belgesi ibraz etmeyen adayların Üniversitemiz Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde Türkçe Seviye Belirleme ve Muafiyet Sınavına girmeleri gerekmektedir.

10) Fotoğraf: 4,5 cm x 6 cm ebadında altı (6) adet vesikalık fotoğraf.

11) İkametgâhı ile ilgili beyanı: Öğrenci kayıt işlemi bittikten sonra T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce kendisine verilen ve öğrenim süresi boyunca kullanacağı Yabancı Kimlik Numarası ile ikamet belgesinin suretini en geç 2 ay içerisinde Öğrenci İşleri’ne teslim etmek durumundadır. (Mavi Kartlılar ve T.C. vatandaşları hariç) 

12) Maddi Durum Belgesi: Adayın kendi geçim masrafını karşılayacak kaynağı sağladığını gösterir belgedir. Öğrenciler Geçimlerini kendileri karşılamak zorundadır. (Geçimini sağlayacak kişi/kurum/kuruluşlar tarafından düzenlenecek belge)

13) Sağlık Sigortası: Öğrenci, Sosyal Güvenlik Kurumu vb. sağlık sigortasına sahip olduğuna dair belgeyi en geç bir ay içerisinde teslim etmek zorundadır.

14) Yerleştirme Sonuç Belgesi

 

NOT: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na, Sağlık Yüksekokulu’na ve Tıp Fakültesi’ne kayıt yaptıracak olan adayların Tam Teşekküllü Devlet Hastanelerinden Genel Sağlık Raporu almaları ve bunu kayıt sırasında vermeleri gerekmektedir.

 

 

 

NOT: Kesin kayıt işlemlerini yapan öğrenciler (Mavi Kartlılar ve T.C. vatandaşları hariç), kayıt tarihini izleyen iki gün içerisinde T.C. İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne ikamet tezkeresi başvurusunda bulunmak için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinden online randevu almaları gerekmektedir ve alınan randevuda “öğrenci” sekmesi seçilecektir. Öğrenci tarafından Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne randevu tarihinde teslim edilecek olan belgeler;

- Öğrenci İşlerinden alınacak olan 1 adet Öğrenci Belgesi,

- 1 adet Öğrenci Bilgi Formu,

- Pasaport Fotokopisi,

- Öğrenci evde kalıyorsa ikamet belgesi veya kira kontratı yurtta kalıyorsa bunu gösteren belge,

- 3 adet arka fonu beyaz olan biyometrik fotoğraf.

Öğrenci ayrıca Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne gitmeden Kütahya Defterdarlığı’na gidip İkamet Tezkere ücreti hakkında bilgi alıp kendilerine verilecek talimatlar doğrultusunda bu ücreti yatırabilirler.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’ne giden adaylar ayrıca Sağlık Sigortası hakkında bilgi almak durumundadırlar. Bu hususta fakültelerine kayıt yaptıran adaylar, kayıt tarihini takip eden 3 gün içerisinde Kütahya SGK İl Müdürlüğü’ne gidip konu hakkında bilgi almalıdırlar.

 

Sağlık Sigortası, Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce de kesinlikle istenmektedir.

Lütfen konu ile ilgili olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nden bilgi alınız.

 

KÜTAHYA KENT REHBERİ

DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ TANITIM KATALOĞU

 

KESİN KAYIT TARİHLERİ: 04 Ekim– 13 Ekim 2017

Son Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2017, Perşembe