2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Uluslararası Öğrenci Tercih İşlemleri

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Tercih İşlemleri

 

  1. Sisteme ilk defa başvuru yapacak olan adayların ilk önce kayıt olmaları daha sonra e-mail adreslerine gelen şifre ile sisteme giriş yapmaları gerekmektedir. 
  2. Bir aday en az 1 en fazla 5 tercih yapabilir. (İÖ veya EP: İkinci Öğretim Programı demektir)
  3. Eğer bir aday ilk yerleştirme sürecinde bir bölüme yerleşir ancak kayıt yaptırmazsa, bu aday ek kontenjan sürecinde bu bölüme tekrar tercih yapamaz. Bundan dolayı Tercihlerinizi Dikkatli Yapınız.
  4. Tercihlerinizi yapmadan önce Dumlupınar Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Kabulüne İlişkin Yönergeyi mutlaka okuyunuz. Yönerge için Tıklayınız.
  5. Dumlupınar Üniversitesinin kabul ettiği diğer üniversitelerin YÖS sınavlarına ilişkin listeye ulaşmak için Tıklayınız.
  6. Güzel Sanatlar Fakültesi (Görsel İletişim Tasarım Bölümü hariç) ve Spor Bilimleri Fakültesi Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan fakültelerdir. Bu fakültelerdeki bölümlere yerleşen adayların 1. Sınıfa ders kaydı yapabilmeleri için özel yetenek sınavından başarılı olmaları gerekmektedir. Sınavı geçemeyen adayların kayıtları silinir.

 

*Yerleşmeye hak kazanan aday yerleştiği tarihten sonraki 10 gün içerisinde Rehberlik, Danışmanlık ve Oryantasyon ücretini ödemediği takdirde yerleşme hakkını kaybedecektir.

**Yerleşmeye hak kazanan aday Rehberlik, Danışmanlık ve Oryantasyon ücretini (1.000TL) ödedikten sonra Kabul Mektubunu alabilecektir.

***Nisan ayında yapılacak yerleştirmelerde yerleşmeye hak kazanan öğrencilere sadece Kabul Mektubu verilecektir. Öğrenci Belgesi kesin kayıt yapıldıktan (Temmuz veya Ağustos ayı) sonra verilecektir.

Tercih Başvurusunda Bulunmak İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

06 Nisan 2022, Çarşamba / 19247 defa okundu.

Duyurular


Tüm Duyurular